Tehnobuss apmeklē Valmieras Attīstības aģentūras rīkoto konkursu "Tehnoprātnieks"

Tehnobuss apmeklē Valmieras Attīstības aģentūras rīkoto konkursu Tehnoprātnieks

Astoņas komandas no sešām Valmieras skolām uzsāka aizraujošu ceļojumu uz Marsu. Projekta atklāšanas pasākumā komandas satikās, izveidoja savu identitāti un uzzināja konkursa uzdevuma stāstu.

Skolēniem bija iespēja redzēt īstu reķeti un dzirdēt aizraujošu pieredzes stāstu no ZINOO komandas un misijas "Pirmie Latvijas 100km kosmosā" vadītāja Paula Irbina. Noslēgumā dalībnieki piedalījās dažādos eksperimentos FIZMIX šovā.

 

“Tehno Prātnieks” misijas uzdevumu komandām ir jāveic līdz 12. novembrim izmantojot saņemto resursu kasti, kā arī iespēju konsultēties ar komandu mentoru no ZINOO, Robertu Zemnieku. No saņemtajiem materiāliem komandām ir jāizveido fizisks Marsa bāzes makets, kurā cilvēki var dzīvot, kad aizlidos uz Marsa. Risinot uzdevumu komandas varēs apmeklēt koprades darbnīcu DARE un izmantot tur esošās iekārtas, kā arī ieskatīties Tehnobusa pasaulē.

Marsa bāzes stacijas projektes:

  • Valmieras Viestura vidusskola - 2 komandas
  • Valmieras Valsts Ģimnāzija - 1 komanda
  • Valmieras 2.vidusskola - 2 komandas
  • Valmieras 5.vidusskola - 1 komanda
  • Valmieras Tehnikums - 1 komanda
  • Valmieras Dizaina un Makslas vidusskola - 1 komanda

Projekts vērsts uz to, lai jauniešos radītu un nostiprinātu interesi par dabaszinātņu, tehnoloģiju un matemātikas jeb STEM nozaru perspektīvām. Parādītu šo nozaru daudzveidību, sniegtās iespējas un  rosinātu uz augstiem mērķiem un drosmīgiem risinājumiem. 

Jaunatnes iniciatīvu projekts “Tehno Prātnieks” Valmieras attīstības aģentūra īsteno PUMPURS programmas ietvaros sadarbībā ar ZINOO projektu vadītājiem, SIA “Eži”, “Fizmix”, Tehno buss un mācību iestādēm. Projekta dalībnieki ir 9. - 12. klašu Valmieras skolu audzēkņi.


Atgriezties uz sarakstu